header !Lesen Sie den Inhalt dieser Website auf Deutsch
header

دوره های زبان تخصصی آلمانی برای پزشکاندوره های زبان تخصصی آلمانی برای پزشکان مشهور به Fachsprache für Medizin از دیر باز یکی از مراحل آمادگی پزشکان مایل به کار و زندگی در آلمان بوده است. ایالتهای مختلف در آلمان این دوره را مختص خود دانسته و آزمونهای منحصر به فرد برگزار میکنند. برگزار کننده ی این آزمونها Ärztekammer یا اتاق پزشکان هر ایالت می باشد و این کار تحت نظارت سازمان نظام پزشکی ایالتهای جمهوری فدرال آلمان انجام می شود. منابع گوناگون و سر در گم کننده ی زیادی برای متقاضیان این آزمون در جای جای آلمان و خارج آلمان معرفی شده است که کمابیش مطالب یکسانی را ارایه می دهند.

کسی (پزشکی) در نهایت گوی رقابت را می رباید که آشنائی نسبتاً خوبی به تمامی این منابع داشته باشد. آزمون زبان تخصصی و عمومی پزشکان آلمان همچنین شرط لازم برای اخذ مجوز طبابت Ärzteberufsbewilligung و یا Berufserlaubnis برای این قشر در آلمان است. دوره های متعددی در موسسات و آموزشگاههای زبان در شهرهای بزرگ و کوچک آلمان برای آمادگی این آزمون در حال برگزاری است. پس از مطالعه های فراوان و برگزاری دوره های مربی گری متعددی برای این رده از دوره های آموزشی، از چندی پیش این دوره در آموزشگاه زبان آلمانی کندوی سخن تبریز نیز برای علاقه‌مندان برگزار می گردد.

این دوره از یک پک مقدماتی، شامل مکالمات روزمره بیمارستانی، یک پک متوسطه، شامل الفاظ و اصطلاحات عمومی و اولیه ی پزشکی و همچنین شرح حال گیری کلی و یک پک پیشرفته شامل الفاظ و اصطلاحات تخصصی و آشنائی با مکالمات، مکاتبات و گزارشات تخصصی بیمارستانی تشکیل شده است. این دوره های آموزشی از سه ترم ۲ ماهه و جمعاً تعداد ۶۰ جلسه تشکیل شده است. مطالب و محتویات هر ترم در ابتدای آن به نظر شرکت کنندگان خواهد رسید. و منابع به صورت پک در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.
ناگفته‌ نماند که یک آزمون آزمایشی زبان تخصصی و عمومی پزشکان نیز در انتهای دوره آموزشی قابل برگزاری است.
بعد از اولین دوره برگزار شده موفق در زمستان سال ۱۳۹۸، دوره بعدی (در صورت وجود امکان به لحاظ امکانات بهداشتی موجود) در پائیز ۹۹ در پائیز سال جاری برگزار خواهد داشت. فراموش نکنید که ظرفیت برگزاری کلاسهای حضوری برای رعایت فاصله اجتماعی محدود بوده و قابل افزایش نمی باشد.
پزشکان عمومی و پزشکان متخصص در زمینه های مختلف ساکن در تبریز و شهرها و استانهای همجوار می توانند برای بهره گیری از مزایای این دوره و شرکت حضوری در آن از طریق لینک زیر با آموزشگاه در ارتباط باشند و از برنامه برگزاری این دوره ها کسب اطلاعات نمایند.
لینک ورود به صفحه ارتباط با ما

حامیان ما